22. Jūnijs, 2017

Eiropas Sporta nedēļas vēstnešu vizīte Briselē

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā un visā Eiropā notiks trešo gadu, tā norisināsies no 23. līdz 30. septembrim. Nedēļas atklāšana plānota 23. un 24. septembrī Rīgas centrā ar futbola turnīru “Futbols Latvijas sirdī” un “Pasaules ielu vingrošanas čempionātu spēka kategorijā 2017”.

Būt sportiskiem un aktīvi iesaistīties sporta pasākumu rīkošanā dažādos Latvijas reģionos ikvienu aicina Eiropas Sporta nedēļas vēstneši – olimpiete un Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča, kamaniņu braucējas Elīza Cauce un Maija Tīruma. Eiropas Sporta nedēļa Latvijā tiks rīkota jau trešo gadu pēc kārtas, un šoruden tās atklāšana plānota 23. un 24. septembrī Rīgas centrā ar vērienīgām sportiskām aktivitātēm, informēja Einars Fogelis, Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents.

Šogad par sporta nedēļas vēstnešiem kļuvuši gan profesionāli sportisti kā māsas Elīza Cauce un Maija Tīruma, olimpiete un Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča, parabobslejists Alvils Brants, futbolists Edgars Gauračs, gan basketbolistu Jansonu ģimene, akcijas “Apskrien Latviju” dalībnieks Dins Vecāns, žurnālists Reinis Ošenieks, kā arī “Ghetto Games” līderis Raimonds Elbakjans, kurš pagājušā gadā ieguva Eiropas Komisijas balvu sportā “#BeActive: Local Hero”. Viņi kopā ar Latvijas Sporta federāciju padomes un sporta federāciju pārstāvjiem vakar Briselē tikās ar Eiropas Savienības komisāru Tiboru Navračiču un Eiropas Komisijas viceprezidentu Valdi Dombrovski, lai kopā ar citu valstu #BEACTIVE vēstnešiem akcentētu vēstnešu lomu fizisko aktivitāšu popularizēšanā, kā arī dalītos pieredzē par paveikto iepriekšējos gados.

#BeActive vēstnesis, FIFA Pasaules kausa ’98 ieguvējs un UEFA Čempionu līgas uzvarētājs futbolā Kristians Karambo savā uzrunā Briselē uzsvēra sporta nozīmi sabiedrības sociālajā integrācijā.

Einars Fogelis: “Sports vieno! ir Eiropas Sporta nedēļas devīze Latvijā. Latvijas Sporta federāciju padomes kā Sporta nedēļas nacionālā koordinatora  mērķis ir vienot sporta federācijas, sporta klubus, izglītības iestādes, uzņēmumus, lai ar kampaņas palīdzību atgādinātu Latvijas iedzīvotājiem, ka sportot ir svarīgi, kā arī palīdzēt ikvienam atrast sev piemērotāko fizisko aktivitāšu veidu.” Ar sportu kā vienojošu spēku sportiskajās aktivitātēs īpaši plānots iesaistīt dažāda vecuma cilvēkus, īpaši Latvijas reģionos.

Eiropas Sporta nedēļa Latvijā un visā Eiropā notiks trešo gadu, tā norisināsies no 23. līdz 30. septembrim. Nedēļas atklāšana plānota 23. un 24. septembrī Rīgas centrā ar futbola turnīru “Futbols Latvijas sirdī” un “Pasaules ielu vingrošanas čempionātu spēka kategorijā 2017”.

“Futbols Latvijas sirdī” tiks rīkots galvaspilsētas centrā ar 12 dažāda rakstura futbola spēlēm. Tajā piedalīsies profesionāli futbolisti, amatieri, kā arī dažādu profesiju pārstāvji, kuriem ikdienā nav saiknes ar futbolu. Viņu vidū būs gan Eiropas Sporta nedēļas vēstneši, olimpieši, policisti, ugunsdzēsēji, aktieri, gan politiķi, žurnālisti un uzņēmumu pārstāvji. Spēļu pārtraukumos notiks dažādi priekšnesumi, šovi un konkursi. Papildu turnīram noritēs arī dažādas ar futbolu saistītas aktivitātes (stafetes, galda futbols, 1:1 turnīrs, būs “Sony Playstation” stends u.c.), kurās varēs piedalīties visi interesenti, sākot ar bērniem un beidzot ar senioriem.

Savukārt “Pasaules ielu vingrošanas čempionāts spēka kategorijā 2017” tiks rīkots 24. septembrī sadarbībā ar “Ghetto Games” un Pasaules ielu vingrošanas federāciju. Profesionāļu klases ielu vingrošanas sacensības noritēs trīs kategorijās: profesionāļu klasē bez papildu svaru izmantošanas, profesionāļu klasē, pildot vingrinājumus ar papildu svariem, kā arī tautas klasē bez papildu svaru izmantošanas. Sacensību dalībnieki profesionāļu klasē būs pieredzējuši ielu vingrotāji – gan dāmas, gan kungi – no vairāk nekā desmit pasaules valstīm, kuri savas prasmes būs pierādījuši atlases sacensībās. Savukārt tautas klasē varēs startēt ikviens sportiska dzīvesveida piekritējs, kurš noteiktā laikā reģistrējies sacensībām.

Šogad Eiropas Sporta nedēļas ietvaros Latvijā plānots pastiprinātu uzmanību pievērst izglītojoša rakstura aktivitātēm, iedzīvotājus sportot aicinās sporta ārsti, fizioterapeiti, treneri, savukārt fiziski aktīvā dzīvesveida ideju popularizēt palīdzēs #BeActive vēstneši.

Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti.

Pērn Eiropas Sporta nedēļas laikā vairāk kā 600 pasākumos visā Latvijā iesaistījās gandrīz 200 000 iedzīvotāju. Nedēļa tika atklāta ar 12 stundu florbola turnīru, pulcējot vienkopus 249 dalībniekus un vairāk nekā 10 000 skatītāju. Visas dienas garumā savā starpā sacentās Rīgas un Latvijas reģionu komandas, kā arī laukumā bija vērojamas aizraujošas sacensības starp Latvijā pazīstamām personībām – florbolā spēkiem mērojās Eiropas Sporta nedēļas vēstneši, olimpieši, žurnālisti, aktieri un citi. Spēļu pārtraukumos notika dažādi konkursi un priekšnesumi.

Savukārt Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā notika “Nakts peldējums”, bet Smiltenē – “BeActive” bērnu riteņbraukšanas sacensības un Valmieras maratona ietvaros – “BeActive” bērnu skrējiens. Sporta nedēļas ietvaros galvaspilsētā un reģionos notika arī dažādas orientēšanās sacensības, bet sadarbībā ar pašvaldībām, olimpiskajiem centriem, skolām, sporta klubiem tika rīkotas dažādas sportiskās aktivitātes – skriešana, nūjošana, vingrošana, peldēšana, pārgājieni, futbols, volejbols, frisbijs un citas komandu sporta spēles, dažādu cīņu veidu demonstrējumi,  atklātie treniņi, velo sacensības un daudz dažādu sportisku pasākumu.

Vairāk informācijas:
Dace Zvaigzne
68622303, 29388383