Jaunumi

Cīrulīšu dabas takas

01 Apr

Iesaka: Mārtiņš Laizāns
www.turisms.cesis.lv/ko-redzet/dabas-objekti/

Cīrulīšu dabas takas
No ~3–6 km

Cīrulīšu dabas takās labiekārtoti vieglas pieejamības trīs maršruti, tās ir marķētas un papildinātas ar informatīvajiem stendiem.

  • 2,7 km;
  • 3,5 km;
  • 6,2 km.

Pastaigas gaitā apskatāmi iedvesmojoši dabas objekti: iespaidīgās Spoguļklintis jeb Cīrulīšu klintis, kuras zīmīgi atspīd Gaujas vecupes ūdeņos, Dzidravots dos veldzējumu ikvienam (avota ūdeni dzert nav ieteicams ), Līgavas alas teika kārtējo reizi pārliecinās par mīlestības spēku, bet Cīrulīšu ala tiek dēvēta arī par bezdibeni.

Taku sākums punkts ir Žagarkalna kempinga teritorijā, un to apmeklējums ir bez maksas.
Adrese:
Apšukalna iela, Cēsis, Cēsu pilsēta, LV-4101
GPS koordinātes:
57.307277, 25.221444

Siltā laikā kempings ir lieliska vieta pastaigas noslēguma piknikam, te atrodas arī WC, tūrisma informācijas punkts un iespējams iznomāt laivas un velosipēdus.

Taku iespējams apmeklēt jebkurā gadalaikā. Taču svarīgi parūpēties par laikapstākļiem piemērotiem apaviem. Mitrā laikā, piemēram, patlaban pavasarī – taka atsevišķās vietās var būt slidena un dubļaina. Tā nav pilnībā piemērota pastaigai ar bērnu ratiem, jo distanci veido mainīgs reljefs un trīs trases vietās ir kāpnes.

Takas ir piemērotas nūjotājiem, kā arī velobraucējiem ar labu fizisku sagatavotību.

Detalizētas maršruta kartes PDF formātā pieejamas šeit:
turisms.cesis.lv/wp-content/uploads/2020/01/5_makets_LAT.pdf

***

Gaujaslīču posms

No ~3–5 km
Maršruts vijas pa mazām ieliņām un taciņām gar Gauju, ļaujot iepazīt dabas vērtības, biotopus, Latvijas Sarkanajā grāmatā ierakstītās augu sugas, koka arhitektūru un kultūrainavu. Te var baudīt visu četru gadalaiku krāšņumu Gaujas krastos. Maršrutu ērti var savienot ar Cīrulīšu dabas takām dienvidu virzienā vai aizdoties līdz pat varenajām Ērgļu klintīm, kas gan atrodas nost no maršruta Priekuļu virzienā.

Maršrutus veido trīs viegli izejamas trases, kas ir marķētas un papildināts ar informatīvajiem stendiem:

  • 2,8 km;
  • 3 km;
  • 5 km.

Taku iespējams apmeklēt jebkurā gadalaikā. Tā ir ērti piemērota pastaigai ar bērnu ratiem,  distanci veido gluds reljefs. Trases segumu veido gan ceļi ar asfalta un grants segumu, gan meža taka.

Takas sākuma punkts un ieteicamā automobiļa atstāšanas vietas adrese:
Meža skola, Bērzaines iela 34
GPS koordinātes:
57.3122, 25.2486

Detalizētas maršrutu kartes PDF formātā:
turisms.cesis.lv/wp-content/uploads/2020/02/2_makets_LAT.pdf

Platu soli, saulainu pastaigu!