Jaunumi

Kartavkalna dabas taka

27 Mai

Foto: Kartavkalna dabas taka

Kartavkalna takas tiek raksturotas kā skaistas un interesantas, kas piemērotas ģimenēm ar bērniem fiziski aktīvai atpūtai.

Plašajā apvidū ir gleznaina mežaina pauguraine, kur ir kā īpaši izveidotas, tā arī iestaigātas vairākas takas, kas viegli izejamas. Mazais loks šķērso īsu, taču varenu lapegļu aleju, Garais loks pieiet krāšņajam Bikstupītes krastam. Tāpat no takas paveras iedvesmojošs skats uz Jaunpili.

Takas sākumā uzstādīti informatīvi stendi, kā arī labiekārtotas atpūtas un piknika vietas. Taka ved uz senlatviešu veidotu pilskalnu, kur Latvijas Valsts meži izveidojuši senlatviešiem raksturīgu apmetni ar guļbaļķu sētu. Vēsturiskajā zemgaļu apmetnē bērniem patīk aktīvi un aizrautīgi darboties. Apmetni būs noderīgi aplūkot arī pieaugušajiem.

Takas garums

  • 1,2 km
  • 0,5 km
  • u.c. īsākas

Taku izstaigāšanai jāieplāno – 30min līdz stunda

Kartavkalna dabas taka atrodas 2,8 km no Jaunpils pils

Takas sākuma punkta GPS  56.716568, 23.017921

Taku iespējams veikt līdz senlatviešu veidotajam pilskalnam ar ratiņiem, šis posms ir piemērots cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tālāk seko kāpnes.

Taka ir marķēta

Takas pieejama bez maksas jebkurā laikā. Taku ieteicams apmeklēt sausos laikapstākļos. Pēc tam var doties uz tuvumā esošo Jaunpils pili, kuras vēsturiskā restorāna terasē varēs labi atjaunot enerģijas resursus.

Plašāka informācija www.jaunpils.lv