Jaunumi

Aizputes takas

29 Apr
Cīravas ūdensdzirnavu slūžas ceļā uz parku. Foto: redzet.eu

Cīravas Bebru taka

Dabas takas garums: 1-4 km

Pastaigā apskatāms: Bebru taka atrodas Cīravas Mežaparkā. Maršruts ir lokveida 4 km gara dabas taka, kas ved caur skaistu, jauktu koku mežu gar Durbes upes līčiem. Taka sevišķi piemērota bērniem, jo maršrutā ik pēc posma uzstādīti dažādi atrakciju elementi – trošu tiltiņš, kāpšanas sienas, šūpoles, mazi skatu tornīši, āra lasītavas, atpūtas laukumiņi.

Cīravas parkā – radoši mākslas vides objekti. Foto: cirava.lv

Pa ceļam uz Mežaparku – Pils parkā – izvietotas koka skulptūras ar skaistiem kokgriezumiem. Mežaparkā papildus iespējams pastaigāties arī pa Sienāža vai Makšķernieku taku, kas ved gar Durbes upes krastu un Skaņo taku, kurā 1 km garā posmā izvietoti Latvijā līdz šim vienīgie skaņu radoši mākslas vides objekti no metāla – “Taures – svilpes”, “Skanošās kastes”, “Zvangs”, “Meža arfa” un citi mūzikas elementi.

Taku ieteicams apmeklēt no pavasara līdz rudenim, taču tā ir pieejama visu gadu. Taka marķēta ar speciālām norādēm – bebrs uz koka stabiņiem.  

Takas sarežģītība: viegla, izstaigājama ģimenes lokā, piemērota bērniem.

Taku sākuma punkts: GPS koordinātes: 56.73578, 21.38335. Auto stāvvieta atrodas pie Cīravas evaņģēliski luteriskās baznīcas.

Takas GPX: lejuplādējams ŠEIT.

Kartes: https://www.cirava.lv/wp-content/uploads/2020/10/Cirava_Mezaparks_karte_.pdf

Papildu informācijai: https://www.cirava.lv/turisms/atputa-daba/ciravas-mezaparks/

***

Misiņkalna dabas parks. Foto: Redzet.lv

Misiņkalna dabas parks

Dabas takas kopējais garums 1,4 km-5 km

Pastaigā apskatāms: Misiņkalns ir Aizputes pilsētas augstākā vieta. Tā augstums sasniedz 95 metrus. No virsotnes paveras ainavisks skats uz pilsētu. Sākot ar 1992. gadu, parkā atsākta stādījumu atjaunošana, tādējādi vienlaikus iespējams iepazīt gan dažādu retu sugu augus un stādījumus, gan izbaudīt neskartu dabu. Parks sākts veidot 1930. gados un aizņem 28 ha lielu platību. Patlaban parku caurvij atjaunoti pastaigu un velo celiņi, parka teritorijā atrodas mototrase, kurā norisinās Latvijas mēroga sacensības motokrosā.

Lielais loks – 3,2 km

Putnu loks – 1,6 km

Trepju loks – 1,4 km

Avotu loks – 1,7 km

Maršrutu daļas pārklājas, kopsummā veidojot ~5 km garu taku

Taku sākuma punkts: GPS koordinātes – 56.7191, 21.6040. Automobili var novietot stāvlaukumā pie Tūrisma informācijas centra Atmodas ielā 16.

Kartes: http://visitaizpute.lv/wp-content/uploads/2017/06/Takas-Aizpute.pdf

Taku iespējams apmeklēt no pavasara līdz rudeni: Pavasarī, vasarā un rudenī maršrutu apmeklē ar kājām. Velosipēdu var izmantot daļēji, jo vairākās vietās ir stāvas reljefa formas un celiņus sedz betona kāpnes. Ziemā maršrutus var izslēpot.

Papildu informācijai: visitaizpute.lv/place/misinkalna-dabas-parks/

***

Kazdangas parka dabas taka. Foto: Kurzemesregions.lv

Kazdangas parka dabas taka

Dabas takas garums: 9 km

Pastaigā apskatāms: Latvijā lielākais dabas parks ir tieši Kazdangā (~196ha) un tas piedāvā plašas iespējas izstaigāties. Līdz ar jaunās ezera laipas un skatu torņa izbūvi, apmeklētājiem ir pavērusies lieliska iespēja apvienot dabas takas abās parka daļās (Valātas parka daļa un Šēfera birzs) abpus Kazdangas Dzirnezera un iziet maršrutu ar kopējo distanci 9km.

Maršrutu iespējams variēt, jo parkā ir daudz iestaigātu taku, taču orientēties palīdzēsies ik pa posmam izvietotās informatīvās norādes un uz kokiem krāsotais taku marķējums ar dzeltenām, zaļām un sarkanām norādēm. Pa ceļam pieejamas vairākas atpūtas vietas. Maršrutā ietilpst veci muižas parki ar dažādām svešzemju koku sugām un dižkokiem, zivju dīķi, ezers, upīte, skujkoku mežs. Apkārtnē daudz dobumainu koku. Valātas parka daļai raksturīgs sarežģītāks reljefs un gravas. Kopā maršrutā novērotas 154 putnu sugas.

Vēl iespējams papildus izstaigāt loku Kazdangas pils parkā. Kazdangas pils taka ir 2 km gara un vijas pa Kazdangas pils parku gar iespaidīgo muižas pili, kas celta 1800.gadā un piederējusi Kurzemes baroniem Manteifeļiem.

Taka marķēta ar norādēm – uz apskates objektiem un kokiem krāsotas līnijas. Lietus laikā takas segums var būt slidens, taču tā ir pieejama un izstaigājam visu gadu. Atsevišķi takas posmi – tostarp, arī ezera laipa – pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Takas sākuma punkts: GPS koordinātes – 56.72480, 21.73576. Kazdangas parka labirints Kaplejā (sporta un atpūtas laukums).

Takas GPX: pieejams ŠEIT.

Papildu informācijai: kazdangaspils.com, visitaizpute.lv/lv/places/aktiva-atputa/