Jaunumi

Brīvdabas taka gar Rojas upi

13 Mai
Rojas upes taka. Foto: Sanita Arāja

Ainaviskos Rojas upes stāvos krastus ieskauj pirmatnīgs mežs, kur mežsaimnieciskas aktivitātes nav notikušas jau simts gadus. Takas maršrutu apkaimē sastopama plaša dzīvnieku un augu daudzveidība, kāda Latvijā ir visnotaļ unikāla.

Takas apmeklētājiem ir pieejami septiņi interaktīvi kontrolpunkti, kuros ar mobilā telefona palīdzību ir iespējams pavērties no putna lidojuma uz vietu, kurā atrodaties, un noklausīties Māra Oltes stāstījumu par notiekošo Rojas mežos.

Taku garums:

  • 2 km – dzeltenais aplis
  • 7 km – zilais aplis
  • 15 km – sarkanais aplis

Visi maršruti sākas un noslēdzas Rojas centrā – tuvu jūrai.

Pastaigā apskatāms:  Rojas upes krastus bagātina bioloģiski veci, ar augiem un dzīvniekiem bagāti meži, kādi Latvijā ir reti sastopami. Upes krastus apdzīvo bebri, ūdri, stirnas, mežacūkas, staltbrieži, aļņi, zivju gārņi, lielās gauras, gaigalas, dažādu sugu dzeņveidīgie putni. Upē mīt tādas zivis, kā asari, nēģi, foreles, līdakas, raudas.

Taku iespējams izstaigāt trīs dažāda garuma maršrutos, kas visi ved gar Rojas upi un tai pieguļošajiem mežiem. Katra taka marķēta atzīmēta ar citas krāsas norādi.

Dabas takas apmeklētājiem ar viedtālruņa un interneta palīdzību ir iespēja virtuāli pacelties virs koku galotnēm un baudīt dabas ainavas gar Rojas upi. Nepieciešams mobilais telefons ar QR kodu lietotni. Noskenējot QR kodus, varēsiet iepazīties ar aero skatiem no tieši tās vietas, kur atrodaties, un vienlaikus audiogida Māra Oltes pavadībā klausīties izzinošu stāstījumu – ar ko meži piejūras teritorijā īpaši. Šis ir viens no pirmajiem šāda veida papildinātās realitātes projektiem Latvijā.

Takā gar upi ierīkotas Gar upi ierīkotas vairākas labiekārtotas atpūtas vietas kā pieaugušiem, tā bērniem.

Takas segums: Iestaigāta taka, meža ceļš, kas vietām klātas irdenām smiltīm, kas grūtāk izbraucams velobraucējiem.

Takas sarežģītība: Visas distances pēc grūtības pakāpes ir diez gan vieglas – viegli izvēlieties piemērotāku maršrutu atkarībā no distances garuma, ko vēlaties veikt, tikai visgarākā distance raksturojama kā nedaudz grūtāka.

Taku iespējams veikt no pavasara līdz rudenim ar kājām, velosipēdiem un laivām, bet ziemā – pat ar slēpēm.

Takas sākas: Rojā. Ieteicamais sākuma punkts: nogriežoties no Jūras ielas gar veikalu pa kreisi uz Kāpu ielu.

GPS koordinātes sākuma punkatam: 57.50824, 22.78451

Lejuplādēt takas GPX: bit.ly/3fkEHWO

***

Citi pastaigu maršruti Rojā:

Pūrciema baltās kāpas maršruts Rojā

Papildu informācija: http://roja.lv/lv/turisms, tālr. +371 28630590, e-pasts: tic@roja.lv