Jaunumi

Darba devēji aizvien vairāk rūpējas par iespējām sportot darbavietā

25 Jūl

Desmit Latvijas uzņēmumi un divpadsmit izglītības iestādes izvirzījušas sevi kā pretendentu #BeActive Eiropas Sporta izcilības balvai – informē Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

Desmit Latvijas uzņēmumi un divpadsmit izglītības iestādes izvirzījušas sevi kā pretendentu Eiropas Sporta izcilības balvai kategorijās #BeActive Darba vietas izcilības balva 2017 un #BeActive Izglītības iestādes izcilības balva 2017  – informē Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

#BeActive Darba vietas izcilības balva 2017 (#BeActive Workplace Award 2017) tiks pasniegta uzņēmumam vai iestādei, kas veicina un atbalsta strādājošo fizisko aktivitāti, izveidojot mērķtiecīgas, ilgtspējīgas un daudzpusīgas programmas darbinieku kustīgumam. Šajā kategorijā Latvijas Sporta federāciju padome saņēmusi pieteikumus no uzņēmumiem “EUROLCDS LTD”, VAS “Latvijas Loto”, “Coca-Cola HBC Latvia”,  “Latvijas Nacionālā bibliotēka”, AS “Sadales tīkli”, “Starptautiskā Lidosta “Rīga””,  SIA “Tieto Latvia”,  SIA “Ventspils Nafta” termināls,”  SIA “Latvijas Mobilais Telefons”, kā arī no Ķekavas novada pašvaldības.

#BeActive vēstnesis un Eiropas Sporta izcilības balvas #BeActive Local Hero Award 2016 balvas ieguvējs, Ghetto Games vadītājs Raimonds Elbakjans vērtē saņemtos pieteikumus: “Priecājos,ka Latvijā sports un dažādas aktīva dzīvesveida iniciatīvas radošā veidā kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu arī uzņēmumu un iestāžu vidē. Nav nekā labāka par regulārām fiziskām aktivitātēm, lai uzlabotu strādājošo darba efektivitāti, atmosfēru, kā arī darba vidi kopumā!”

#BeActive Izglītības iestādes izcilības balva 2017 (#BeActive Education Award 2017) tiks pasniegta mācību iestādei, kas veicina un atbalsta bērnu fizisko aktivitāti, palīdz bērniem jau agrā vecumā novērtēt fiziskās aktivitātes pozitīvo nozīmi veselīga dzīvesveida attīstībā arī vēlākos dzīves gados. Šajā kategorijā Latvijas Sporta federāciju padome iesniegti pieteikumi no mācību iestādēm:

Daugavpils 27. pirmskolas izglītības iestāde “Mana Mārīte”, Jelgavas 4. sākumskola, Jelgavas pirmskolas izglītības iestāde “Kāpēcīši”, Pelču speciālās internātpamatskola, pirmsskolas izglītības iestāde “Lācītis”, privātā sākumskola “Domdaris”, Rīgas 4. speciālā internātpamatskola, Siguldas pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis”, Ventspils 4. vidusskola, Rīgas Valsts 3. ģimnazija, Laidu pamatskola, Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde “Zīļuks”, kā arī Rīgas 125. pirmsskolas izglītības iestāde.

#BeActive vēstnesis, jaunatnes futbola apmācības projekta Future Football Latvia prezidents Edgars Gauračs: “Manuprāt, izglītības iestāžu loma ir tieši bērnu un jauniešu sportot prieka veicināšanā, veselīga un aktīva dzīvesveida popularizēšanā, vienlaikus nodrošinot vispusīgu fizisko attīstību. Skolu un bērnudārzu pieteikumos atrodams ļoti daudz piemēru aktivitātēm, kuras var īstenot skolas dzīves ietvaros ārpus sporta stundām, piemēram, ģimenes sporta diena, sniega diena, populāru sportistu viesošanās skolās, ikgadēja sporta laureāta rīkošana u.tml. Var tikai apbrīnot, cik laba ir sporta skolotāju izdoma un misijas sajūta!”

Latvijas Sporta federāciju padome aicina ikvienu iepazīties sīkāk ar uzņēmumu un izglītības iestāžu īstenotajām sportiskajām iniciatīvām un sniegt vērtējumu, tādējādi arī palīdzot noteikt labākos, kas tiks izvirzīti cīņai par galveno balvu Eiropā. Ikviens ir aicināts nobalsot par savu favorītu Latvijas Sporta federāciju padomes sociālo tīklu vietnē FaceBook.com līdz 28. jūlija plkst. 13.00. Pēc tam pieteikumi kopā ar balsošanas rezultātiem tiks nodoti vērtēšanai un gala lēmuma pieņemšanai #BeActive komandai un vēstnešiem. Uzvarētājs tiks paziņots 31. jūlijā.

#BeActive izcilības balva (#BeActive Awards) ir Eiropas Komisijas Eiropas Sporta nedēļas ietvaros izveidota balva, kas tiek pasniegta trijās kategorijās – lai īpaši godinātu personības, izglītības iestādes un iestādes vai uzņēmumus visā Eiropā, kas savā darbībā veicina nodarbošanos ar sportu un fiziskām aktivitātēm. No katras valsts Balvai kopumā atļauts izvirzīt līdz trim pretendentiem. Darbavietu un izglītības iestādi, kuru Latvijas Sporta federāciju padome virzīs Eiropas Komisijas Sporta izcilības balvas konkursam, paziņos 31. jūlijā.

Eiropas Komisija no visu valstu saņemtajiem pieteikumiem katrā kategorijā izvēlēsies trīs finālistus, kuri dosies uz #BeActive Izcilības Balvas apbalvošanas ceremoniju Marseļā, Francijā, kas norisināsies 2017. gada 11. oktobrī. Savukārt uzvarētājs katrā no kategorijām balvā saņems 5000 EUR, trofeju un iespēju izveidot video klipu, kas palīdzēs popularizēt īstenotās veselīgu dzīvesveidu veicinošās iniciatīvas.

Eiropas Sporta nedēļa  ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi pievērst Eiropas iedzīvotājus aktīvam dzīvesveidam un skaidrot tā pozitīvo ietekmi uz cilvēka dzīves kvalitāti un tā norisināsies no 23. -30. septembrim.