Jaunumi

Engures ezera dabas parka takas

10 Apr

Iesaka: Andris Jermuts
http://www.celotajs.lv/cont/tour/tours/hiking_engure_lv.html?0
eedp.lv

Engures dabas parka takas un ceļi

  • 1,5–5 km iedvesmojošām ģimenes pastaigām
  • 62–75 km apkārt Engures ezeram rūdītiem velobraucējiem/divu dienu pārgājienu cienītājiem

Maršruts ved cauri aizsargājamām dabas teritorijām!

Engures ezerā un tā apkārtnē atrodas nozīmīgas putnu atpūtas un ligzdošanas vietas. Parka teritorijā aug ap 800 augu sugu. Engures ezera dabas parkā ir vairākas dabas takas, putnu vērošanas torņi, informācijas stendi un centrs. Dabas parku vērts iepazīt vietējā gida pavadībā.

Pastaigā apskatāmi:

Engures ezers – lielākais Latvijas lagūnas tipa ezers ir viena no Latvijas bagātākajām ūdensputnu ligzdošanas vietām.
Engures ornitoloģisko pētījumu centrs – par leģendu ornitologu apvidū kļuvusi zinātnieku radītā “peldošā māja”. Centrā notiek ezerā ligzdojošo putnu pētīšana un gredzenošana.
Savvaļas zirgu un govju ganības – Engures ezera rietumu krastā uz ziemeļiem no Engures ezera kopš 2002. gada ganās savvaļas govis un savvaļas zirgi, kuri “apsaimnieko” ezera palieņu pļavas un kuri šobrīd kopskaitā ir vairāk nekā 100. Esiet uzmanīgi – savvaļas dzīvnieku aploks ir pieslēgts elektriskajam ganam, tāpēc neskarieties pie stieples!
Putnu vērošanas tornis – 0,8 km no Engures ornitoloģisko pētījumu centra. No torņa paveras savdabīgā Engures ezera vidusdaļas ainava ar niedrājiem un ūdens klajumiem. Tornī atrodas informācijas stends ar apkārtnē sastopamajām putnu sugām.
Orhideju taka – 3,5 km garajā dabas takā gida pavadībā iespējams apskatīt dažas no Latvijā augošajām 32 orhideju sugām. Kopumā Engures ezera dabas parkā konstatētas augam vairāk kā 20 orhideju sugas.

Taku sākumu punkts: ar auto – jābrauc līdz Bērzciemam, tad aptuveni 2 km Mērsraga virzienā, līdz jānogriežas pa kreisi pie norādes “Engures ornitoloģisko pētījumu centrs” un tad vēl 2 km līdz ezeram un labajā pusē jau redzamas ēkas; ir ar autobusu: Rīga – Roja – Kolka – Mazirbe (līdz Bērzciemam), tad aptuveni 2,5 km ar kājām.
Adrese: Ornitoloģisko pētījumu centrs, Bērzciems, Engures novads, LV-3113
GPS koordinātes:
57.25805, 23.13639

Lejupielādēt takas GPX

Īsie pastaigu maršruti ir viegli izejami.

Garais maršruts apkārt Engures ezeram ir grūts un piemērots visiem, kam ir MTB riteņi ar platām riepām. Gandrīz viss velo maršruts iet pa grants un zemes ceļiem. Ceļojumā vērts paņemt līdzi binokli.

Taku iespējams apmeklēt jebkurā gadalaikā, taču ieteicamais apmeklējuma laiks ir no 15. aprīļa līdz 15. oktobrim. Takas ir viegli izejamas, mitrā laikā var būt dubļi, uz laipas ir vieta bērnu ratiņu platumā.

Engures dabas parka buklets PDF formātā pieejamas šeit:
http://eedp.lv/wp-content/uploads/2016/10/Engures_ezera_buklets_2015.pdf