Jaunumi

Izolācijas laikā pieprasa treniņus video tiešraidē

06 Apr

LSFP sadarbības partnera veselības un fitnesa studijas VingroSev.lv fizioterapeite, anatomijas docente Ieva Zvīgule, kurai ir doktora grāds sporta zinātnē, atklāj – pandēmijas izolācijas laikā daļa fitnesa kluba klientu vingro pat aktīvāk nekā līdz šim.

VingroSev.lv komanda izveidojusi slēgtu grupu, kas piedāvā iespēju vingrot sertificētu treneru un fizioterapeitu vadībā video tiešraidēs. I. Zvīgule teic, ka vingrot gribētāju aktivitāte patīkami pārsteigusi. “Neskatoties uz to, ka mums šis ir jauns maksas pakalpojums, cilvēki piesakās un sporto. Tas liecina, ka sabiedrība kļūst arvien izglītotāka un filtrē informāciju – cilvēki ir gatavi maksāt arī par e-pakalpojumiem, kad vienlaikus internets ir pilns ar neskaitāmiem bezmaksas vingrošanas video.”

Foto: Ieva Zvīgule vada treniņu

Video tiešraide – būšu un vingrošu!
Cilvēka dabā ir meklēt iemeslu gan lai nedarītu, gan lai darītu. “Arī vingrošana – ar video starpniecību – ir tam uzskatāms piemērs. Daudz lielāka vingrotāju plūsma pieslēdzas vingrošanas video, kad tie tiek pārraidīti tiešajā translācijā, nevis publicēti ieraksta formātā. Jūtams, ka cilvēkam vajag klātesamības sajūtu, kopā būšanu un motivēšanu. Izziņojot laiku par vingrošanu tiešajā translācijā, cilvēks piesakās un tādējādi arī sevi disciplinē, apsolot sev: būšu un vingrošu!

Klientu aktivitāte liecina, ka atsevišķi cilvēki pat vingro vairāk, nekā pirms pandēmijas izsludinātajiem valdības aizliegumiem. “Iespējams, cilvēks tagad vairāk apzinās fiziskās aktivitātes pozitīvo ietekmi uz fizisko un mentālo ķermeni un veselību kopumā. Īpaši šajā brīdī, kad par savu veselību un imunitātes stiprināšanu ir jādomā vēl vairāk,” secina I. Zvīgule.

Zinātniski pierādīts
Speciāliste uzsver: “Tas ir zinātniski pierādīts fakts – pareizas intensitātes un apjoma fiziskās aktivitātes pozitīvi ietekmē garastāvokli un labsajūtu. Šobrīd cilvēks tiek ierobežots savās izpausmēs, ar kurām iepriekš guvām pozitīvās emocijas – piemēram, tikšanās ar draugiem brīvdienās vēlajās brokastīs. Būtībā ir jāmācās dzīvot no jauna – jātver mirklis šeit un tagad, jo situācija mainās teju ik pa stundai. Tādēļ veids, kā sevi sakārtot, harmonizēt un gūt dzīvības enerģiju, ir kustība!” 

“Mēs visi zinām, kā ir pamosties ar galvassāpēm un bez enerģijas. Paskatīties ārā – viss pelēks un drūms, noklausīties kārtējo ziņu raidījumu… Vēl viens iemesls, lai nervozētu, dusmotos uz situāciju pasaulē un sevi žēlotu. Tāpēc vingrojiet un kustieties! Nolobiet to īgnuma čaulu, ļaujiet šūnām elpot un ielaidiet sevī tīru un dzīvu enerģiju. Kustība ir dzīvīguma atslēga!” 

Pieņemiet esošo situāciju!
Viens – to ir pierādīt zinātnē, bet otrs – izjust uz savas ādas. “Šis ir laiks sev,” pasvītro I. Zvīgule, “laiks, lai mainītu savu ikdienu un vēl vairāk padomātu par savu veselību. Atgūstiet savas enerģijas saknes ar šo absolūti dabīgo nepieciešamību pēc kustības! Mēs esam veselīga un laimīga nācija. Un ticiet man – tabletes un gaušanos vajadzēs ar vien mazāk, ja jūs daudz pozitīvāk varēsiet pieņemt esošo situāciju!”

LSFP aicina ievērot drošas pašizolācijas noteikumus un veikt regulāras fiziskas aktivitātes. Izvēloties veikt treniņus kāda vadībā, aicinām izvēlēties sertificētus sporta speciālistus!

Ar saukli #BeActiveAtHome (latv. val. – esi aktīvs mājās) pandēmijas izolācijas laikā aicina sportot arī Eiropas Komisija.

Atgādinām, ka arī video treniņos, organizatoram izmantojot mūziku, jāievēro Autortiesību likums. Interneta vietnēs (t.sk. Facebook un YouTube) organizatoru sporta nodarbības, kurās tiek atskaņoti mūzikas ieraksti, administrē Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Saite uz LaIPA mājaslapu.