Jaunumi

Skaņākalna dabas taka

20 Mai
Skaņākalna dabas taka. Foto: dodies.lv

Skaņākalna taka pieejama par simbolisku maksu un aptver Salacas senlejas krāšņāko posmu ar ainaviskiem sarkanā vidusdevona smilšakmens atsegumiem, alām, avotiem, varenu priežu mežaudzi un teikām apvītiem dabas veidojumiem.

Līdzās dabas bagātībām gar taku ir labiekārtotas īpaši veidotas koka skulptūras un interaktīvi koka objekti. Gleznainām ainavām piepildīts un interesants maršruts, ar ļoti daudz izklaides iespējām bērniem, un iedvesmojošiem skatiem.

Taku garums  

  • 3-6 km
  • 10-20 km

Taka ved līdz Skaņākalna klintij 3 km garumā un pa šo pašu maršrutu jādodas atpakaļ, jo taka ir lineāra tipa. Garāku pastaigu cienītājiem takas galā sākas otra dabas taka – Dauģēnu taka, kas ir vēl papildus 10 kilometru gara – vienā virzienā. Kopumā ar Skaņākalna taku veido Latvijas garāko labiekārtoto pastaigu taku.

Dauģēnu taka. Foto: daba.gov.lv

Apmeklētāju atsauksmes liecina – Skaņākalna maršruts ir gana aizraujošs, lai to būtu interesanti veikt abos virzienos. Bērniem izveidoti atpūtas laukumiņi ar pievilcīgām kokgrebuma figūrām, specifiskām dekorācijām, skatu platformām. Mūsdienīgas instalācijas uzrunā ikvienu apmeklētāju.

Takā gar Salacas upi atrodas virkne unikālu dabas objektu: Vilkaču priede, Velnakmens, Eņģeļu ala, Sapņu trepes, Velna ala, Skābumbaļļa, Rūķu taka, Neļķu klintis, Velna kancele, Skaņaiskalns.

Skaņaiskalns atrodas Mazsalacā, pie vienas no Latvijas visskaistākās upes – Salacas krastiem. No Mazsalcas centra līdz Skaņokalnam ir 1,8 km. Pilsētā ir daudz norāžu, kas viesus komfortabli novirza uz takas sākuma punktu.

Takas sākuma punkta GPS – 57.8632220, 25.0260385

Takas GPX pieejams ŠEIT.

Taku iespējams veikt – pa parka galveno asfaltēto ceļu iespējams pārvietoties ar ratiņiem, tas piemērots cilvēkiem ar kustību traucējumiem, parka takās apgrūtināta kustība koka sakņu, trepju dēļ. Taka ir viegli izejama.

Takas marķējums – taka marķēta ar zīmēm un virziena norādēm.

Takas pieejama – 10:00-18:00 no maija līdz oktobrim.

Skaņākalna taka piemērota bērniem

Ieejas maksa – pieaugušajiem 2,00 EUR, skolēniem, studentiem, senioriem – 1,00 EUR.

Plašāka informācija: mazsalaca.lv.